Ygs'de Nasıl Başarılı Olunur? Başaranların Tercümanı Tekno-T

YGS'ye 3 Ay Kadar Kaldı! Lise Son Sınıf Öğrencileri Büyük Telaşla Ygs'ye Hazırlanıyor.Peki Sizce Ygs'yi Fazla mı Büyütüyoruz.! Oks,Sbs vs. dSınavlarında Düşük Aldınız İstediğiniz  Lise de Değilseniz bu konuda karamsar olmayın çünki Aslında YGS Daha Kolay ve Çok Soru Sistemi Uygulanıyor.Tek Sıkıntı Meslek Liselelilerin Yeterli veya Hiç Matematik,Geometri,Fizik,Kimya,Bİyoloji Görmemesidir..

Öss ve YGS'De Başarılı Olanların Söylediklerini Sizlerle paylaşmak İstiyorum;

-> Bilgisayar,Cep Telefonu Vs. Gibi Araçlardan Sadece 3-6 Ay Uzak Durun! Çünkü Bilgisayar İnsan beynini yorar ve kalktığınızda Sarhoş Olursunuz :)

-> İmkanı Olanlar Fiyata Bakmadan İyi Anlatımın Olduğu Bir Dershaneye Gitmeliler.Gitmeyenler İse Üzülümesin Çünkü Ne Gençler var Zengin ve Dershaneli Öğrencileri Tek Parmağıyla Yıkıyor.

->Öncelikle Türkçe,Matematik ve Fen Bilgisi Derslerinden Yüksek Netler Yapmalısınız.Çünkü En Çok Bu Dersler Yüksek Puan/Kredi Vermektedir.

->Meslek Liseli vs. İçin Fen Bilgisi Yok İse veya Hiç Anlamıyorsanız Türkçe,Matematik ve Sosyal Bilgiler Derslerine Yoğunlaşınız.Kendiniz de Eksik Gördüğünüz Konuları Tekrarlayın,Okuyun ve Kendinizi Test Ediniz!

->Her Şey Bir kenara Matematik Bir Kenara Matematik Çözüldükçe Keyiflidir.Matematik Dersinin Üzerine Çok Gidiniz. Say/EA Bölüm Öğrencileri Mühendislik dahi Okuyabilir. :)

-> Sürekli Test Etmeyi ve Çözmeyi Unutmayınız...

 

2009-10 ÖSS ve YGS Öğrenci Komisyonu Ve... Tekno Türk Editörü!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !